אל תפספס הזדמנות כשאתה רואה אותה.

 

ייעוץ פיננסי – לעסק, לך ולכל משפחה

 

צירוף המלים "ייעוץ פיננסי", נשמע לרובינו כמו משהו שצריך לעניין רק את מי ששם המשפחה שלו הוא אריסון, או דנקנר. אבל האמת היא שייעוץ פיננסי צריך לעניין את כולנו – בעלי הממון ובעלי ה... לא ממש הון.
לרוב האנשים, להוציא עוד כסף על משהו ערטילאי כמו "ייעוץ", נראה בזבוז ואף מותרות. זאת, על אף העובדה, שאי שם בירכתי המוח אנחנו יודעים שמדובר בצעד שבטווח הרחוק רק יחסוך לנו כסף במקום להוציא אותו, אבל כשאנחנו צריכים את הכסף עכשיו, הטווח הרחוק לא מספיק קרוב.
ייעוץ פיננסי לחברות ופרטיים, כדאי גם לבעלי עסק וגם לבעלי משפחה ולכל מי שמנהל משק בית, כדי שלא לגמור את החודש "עם הלשון בחוץ".
חברות המתמקצעות בתחום, יכולות להמליץ על צעדים כלכליים נבונים שיסדרו את התקציבים כך שיהיה מרווח נשימה, לתכנן את הקמת העסק כך שעוד יישאר עודף, לבנות תיק השקעות שיבטיח עתיד רגוע לילדים וכמובן להוציא גופים עסקיים ואנשים פרטיים ממשברים כלכליים אליהם נקלעו.
אז נכון שזו דוגמא טובה למקרה בו צריך להוציא כדי להכניס, אבל ייעוץ כלכלי מחברה מוכרת ואמינה - המעסיקה אנשים שכל תפקידם הוא לא רק לעזור לנו לחסוך כסף, אלא אף להרוויח אותו - יוכיח את עצמו כצעד נבון.
פגישה עם רואה חשבון, או כלכלן, יועץ ביטוח, או איש שיווק, או כל מומחה אחר בתחומים רלוונטיים, תעשה נסים ונפלאות לחשבון הבנק שלנו. זה לא מספיק להחליט שמקצצים בהוצאות, או משקיעים בקרנות. צריך לדעת איך, כמה ומתי ואם אנחנו לא מתמצאים בשוק ההון, אז הוצאה לא משמעותית על ייעוץ פיננסי, תחזיר את עצמה תוך זמן קצר ביותר.