אל תפספס הזדמנות כשאתה רואה אותה.

 

עד כמה תוכלו להצליח בהשקעות מקוונות

 

השקעה במניות יכולה אולי להיראות לכם כמו תהליך מאוד פשוט: מה הבעיה? צריך לאסוף מניות (או אגרות חוב וקרנות שונות), לקנות אותן ואז להתחיל להרוויח. לפעמים זה אכן עובד כך, אבל לא כל השקעה ולא כל אסטרטגיית השקעה מצליחה להביא זכיות למשקיעים.

כאשר אתם רק מתחילים להשקיע באופן עצמאי באינטרנט, זה יהיה רעיון טוב לגייס עזרה מקצועית, ואפילו אדם שישמש בתפקיד קטן של ייעוץ.

חשוב להבין שבניית תיק מניות או תיק השקעות אינה פשוטה כמו לדוגמה הפרשת כספים חודשית לאחת מאותן קופות גמל. למעשה, ייתכן שתרצו לבקש עצה מיותר מאשר איש מקצוע אחד: אולי רואה חשבון שידריך אתכם בכל מה שנוגע להשלכות המס, או מתכנן פיננסי שיעזור לכם לעצב את תיק ההשקעות שלכם ויסייע לכם ליצור אסטרטגיית הקצאת נכסים שמתאימה בדיוק לצרכים שלכם.

יש אנשים שמעדיפים לקבל הדרכה רבה בתחילת הדרך שלהם. זאת, עד שהם מתחילים להתמצא ועד שהם מתחילים להבין את המחקר שהם צריכים לערוך בתחום ניירות הערך. אנשים אלה מבקשים הדרכה צמודה עד שיתחילו להבין טוב יותר באילו מניות כדאי להם להשקיע.

אנשים אחרים יכולים להחליט להעביר את כספם לידי איש מקצוע פיננסי (כמעט כמו עסק שמעביר פרויקט מסוים לעבודת מיקור חוץ), ולהסתפק בקבלת דיווחים שוטפים ובדיקות הדיבידנד מדי פעם. גם אם אתם רוצים להתמודד עם אתגר שכזה לבד, ומתכוונים לעשות זאת בעיניים פקוחות ולאחר מחקר עשיר ומעמיק לגבי כל ניירות הערך שבהם תשקיעו – עדיין אתם צריכים להיות מסוגלים לבנות תיק השקעות שיגדל וישגשג.

אתרי השקעות

האינטרנט השפיע השפעה שאין כמותה על עולם ההשקעות. הרשת השפיעה באופן משמעותי על האופן שבו מתנהלים העסקים ברחבי העולם. האינטרנט אסף את המידע שבעבר נקבר במדורי הכלכלה בעיתונים השונים, והפך אותו לנגיש למשקיעים בכל הרמות. הוסיפו לכך את מגוון התוכנות, כמו גם אתרי אינטרנט שמיועדים להשקעה מקצועית, והרי לכם עולם חדש של השקעות שנמצא ממש בקצות האצבעות שלכם.

רוב המוסדות הפיננסיים הגדולים וכמעט כל הברוקרים העיקריים מציעים אתרי אינטרנט משלהם. היום אפשר למצוא באתרי האינטרנט השונים: מידע היסטורי, קרנות נאמנות, ביצועים מעודכנים, פרופילים של קרנות, מידע על מנהלי הקרנות, ספריות שכוללות מאמרים ומידע כללי ואפילו מילוני מונחים וטיפים למשקיע.

מיותר לציין, שהטיפים למשקיעים והמידע כיצד לבצע השקעות יכולים לנטות לטובתן של קרנות שמוצעות על ידי ידידי הקרן באתר שאתם קוראים. בדרך כלל ידידי קרן מסוימת לא יעסקו ולא יזכירו את המעלות של קרנות אחרות, או היתרונות של אג"ח שלא שייכות להם. אף על פי כן, תקבלו הרבה מידע כללי באתרי האינטרנט של מוסדות פיננסיים שונים.

יש הממליצים להתמקד באזורים ספציפיים אותם אתם מחפשים. כמו למשל השקעות פטורות ממס, השקעות שנוגעות למעורבות חברתית, או מידע על קרנות מסוימות שאתם מתעניינים בהן. זה יצמצם את החיפוש שלכם ויקטין את הזמן שתצטרכו לבלות באינטרנט. קחו בחשבון שיש לא מעט אתרי אינטרנט שבהם חומר רב לקידום מכירות שעלולים לבלבל אתכם עם כל הצלצולים והרעשים שהם מכילים. כלומר, יש עשרות אתרים באינטרנט שמוקדשים להשקעות ולייעוץ בתחום ההשקעות. כמה מהם יתנו לכם תמונה כוללת של ההשקעות בכללותן, ואחרים יתמקדו באזור מסוים.